Otevřené mistrovství ČR mužů a žen v klasickém benčpresu

Koncem listopadu se v Jihlavě konal poslední závod této sezóny, a to 8. Otevřené mistrovství ČR mužů a žen v klasickém benčpresu. Této soutěže se za TJJM Chodov účastnili tentokrát hlavně pánové: Dominik Nováček (do 74 kg), Denis Peroutka (do 83 kg), Jiří Nový (do 93 kg) a Marek Janouch (do 120 kg). Naše Terezka Herrmannová se představila jako spravedlivá rozhodčí. Kluci bez problémů navážili, dostali tím pádem zelenou a mohlo se jít na věc.

První přišel na řadu Denis Peroutka který, soutěžil ve váhové kategorie do 83kg druhým pokusem zapsal svůj osobní rekord 155kg a to mu vyneslo krásné 3. místo.

Druhým v pořadí byl Dominik, který zvolil pro začátek 140 kg. Ačkoliv došlo k nepatrným problémům se set upem, kdy Dominikovi ujela pravá noha, popral se s tím statečně a plánovaný základ svižně vytlačil. U druhého pokusu mělo přijít na řadu 150 kg. Vzhledem k tomu, že tuto váhu ještě Dominik oficiálně nezapsal, přišlo nepatrné zaváhání, zda právě tuto váhu zvolit. Nicméně, díky poctivé přípravě závodníka a současné týmové podpoře se Dominik nezalekl a vydal se vstříc vytouženým 150 kg. Po chvílích napětí rozhodčí zahlásili jednotný verdikt „pokus platný“. Radost i satisfakce z úspěšně obhájeného osobního rekordu byly u Dominika téměř hmatatelné. V rámci posledního pokusu si Dominik zkusil zvednout 152,5 kg, avšak zde už síly nestačily. Svým výkonem si tak v kategorii do 74 kg vybojoval krásné 3. místo!

Další startoval Jiří Nový v kategorii do 93 kg, která byla s ohledem na konkurenci nejvíc naplněná, o čemž svědčí i fakt, že v absolutním pořadí v TOP 10 bylo 5 závodníků z této kategorie. Nastoupil i s takzvanou profi váhou 92,95 kg. Jirka se potýkal s dlouhotrvajícím zraněním lokte, které se nejvíce projevilo při 2. pokusu při neúspěšných 185 kg. Třetí pokus opakoval se stejnou vahou a díky podpoře členů oddílu a dalších přátel 185 kg úspěšně zapsal. Tím si zajistil 3. místo ve své kategorii a 6. místo absolutně mezi muži.

Sestavu zakončil Marek Janouch ve váhové kategorii do 120 kg. Stejně jako Jirku, Marka provázelo po čas přípravy zranění lokte a hrudní kosti. Nicméně jeho cíl byla jasně daný – zapsat nové soutěžní maximum. V den D se vše sešlo, jak mělo. Váha při vážení ukázala lehce přes 117 kg a pocit při přípravě v rozcvičovně ukazoval na to, že nové PR je nadosah. První dva Markovi byly na jistotu, takže do třetího mohl jít ve stylu „buď a nebo“. Na činku si nechal naložit 175 kg a naprosto čistým pokusem zapsal své dosavadní soutěžní maximum o 2,5 kg.

Kluci si vedli bravurně a předvedli skvělé výkony, které mimo jiné vedly i k celkovému 3. umístění oddílu. Za opravdu vzornou reprezentaci tímto klukům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nadcházejících sezónách.

Klasický silový trojboj

Ke konci října proběhlo 10. mistrovství České republiky mužů v klasickém silovém trojboji, kterého se účastnil i náš člen oddílu, Dominik Nováček. Dominik do závodu nastupoval ve váhové kategorii do 74 kg. První disciplína ve dřepu proběhla hladce, se třemi platnými pokusy, kdy se Dominikovi v konečném výsledku podařilo zapsat 205 kg.

Následoval bench press, kde Dominik zdařile zvládl plánovaný základ, a to 140 kg. Druhý pokus byl neplatný, kvůli nepatrnému nadzvednutí závodníkovi hlavy z bench press lavice. I přesto se však Dominikovi podařilo váhu 145 kg zvládnout, a tak se rozhodl zabojovat v posledním pokusu o 150 kg, což by mu zajistilo 1. místo v této disciplíně. Ačkoliv se Dominik snažil a 150 kg vytlačil, pokus byl bohužel neúspěšný.

V mrtvém tahu si závodník zatáhl 230 kg. Také padl finální pokus o 240 kg, kde se sice Dominik do poslední chvíle nevzdával, nicméně únava už byla znatelná a k platnému pokusu to bohužel nestačilo.

Přestože byla konkurence veliká, předvedl Dominik skvělý výkon s totalem 575 kg a umístil se tak na krásném 6. místě. Tímto Dominikovi gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů do budoucna. 

Mistrovství Západních Čech v klasickém silovém trojboji

Druhá polovina září byla ve znamení oblastních mistrovství mužů a žen v klasickém silovém trojboji. V Karlových Varech na Mistrovství Západních Čech náš oddíl reprezentoval Dominik Nováček ve váhové kategorii do 74kg.  

Dominikovi  se výběr vah zadařil, protože od minulého roku se mu podařilo svůj total navýšit o 32,5kg a zároveň 8/9 z jeho pokusů byly good lift. Ve všech disciplínách se podařily vytvořit nové osobní rekordy. Poslední pokus dřepu se povedlo dokončit s váhou 200kg. Ačkoliv se u benchpressu podařilo vytlačit poslední pokus s váhou 150kg, tak byl bohužel neplatný, protože nevyčkal na pokyn rozhodčího a tedy poslední platný pokus byl s váhou 145kg. Poslední disciplína mrtvý tah, přinesla  nejlepší dosavadní výsledek a to 235kg. 

 Dominik se v jeho kategorii umístil na 2. místě s totalem 580kg. 

Dominikovi děkujme a držíme palce na MČR mužů v klasickém silovém trojboji, který se uskuteční již koncem října.

CVIČENÍ PRO DĚTI PODPORUJÍCÍ VŠESTRANNÝ ROZVOJ

Cvičení pro batolata, předškolní a školní děti, které je zaměřeno na rozvoj hrubé a jemné motoriky, správného držení těla, vnímání rytmu, barev a tvarů a mnoha dalších dovedností v souladu s jejich vývojovou úrovní.
Principy a přístupy zaměřené na osobu – bereme ohled na pohybové, komunikační, věkové a jiné potřeby dětí.
Při cvičení jsou děti motivovány pomocí cvičebních pomůcek – šlapadla, dvoj-míče, šátky, obruče, švihadla.
Nedílnou součástí je hudebně pohybová výchova se zaměřením na rytmus.

Co Vás během školního roku 2023/2024 čeká?

TJJM Chodov připravila pro letošní rok cvičení pro rodiče s dětmi – Úspěšné dítě.

Kurz je koncipován příchod-volná hra, cvičení, relaxace.

Máte za sebou již hodně krůčků, které začínají již prvním nádechem při narození. V kurzech dochází k postupnému rozvoji a zařazování i vhodných změn, které děti jsou schopny postupně přijímat a rozvíjet. Vše probíhá za aktivní přítomnosti rodiče; v odpoledních lekcích je možné se domluvit a nemusí zde být rodič přítomen. Na lekci je třeba si vzít pohodlné sportovní oblečení, cvičíme v ponožkách, bosky. V sále je příjemné teplo.

Nezapomeňte si vzít s sebou svačinku a pití, po lekci bude apetit:)

Lekce jsou strukturované a navazují na sebe.

NABÍDKA KURZŮ

Tradice, zvyky a rituály nás provázejí od nepaměti. Byly silným prostředkem ke stmelování rodiny, obce i celého národa. Většina z nich má své pevné časové místo v přírodním koloběhu. Přicházejí s každoroční pravidelností. A proto se jim nebudeme bránit a budeme je brát jako hru, která všestranně rozvíjí celou osobnost dítěte. Cvičení je určeno pro děti ve věku 12–18 měsíců.

Svět kolem nás – Svět je důležitou součástí našeho života. Otevře se nám toho tolik nového k objevování. Začneme krůček po krůčku, budeme prohlubovat zkušenosti, které nám otevřou celý svět. Cvičení je určeno pro děti ve věku 1,5 – 6 let.

Pohádkové cvičení – Pohádka pro nás představuje vítězství dobra nad zlem, rozvíjí představivost, sníme a vnímáme krásu nejen mluveného slova, ale i rozvoj pohybového vyjadřování těla. Cvičení je určeno pro děti ve věku 3-6 let.

Kliknutím si zobrazte Aktuální rozvrh kurzů 2023/2024.

Kontakt:
Ing. Radmila Dvořáková
tel.:(+420) 603 723 062, e-mail: kom.kom@seznam.cz
www.facebook.com/uspesnedite      www.uspesnedite.cz     www.kometa2webnode.cz

Mgr. Markéta Kohoutková
tel.: (+420) 606 187 639, e-mail: marketakoh@gmail.com


AKTUÁLNÍ ROZVRH 2023/2024

PONDĚLÍ09:00 – 10:0012-18 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0018-24 měsícůSvět kolem nás
ÚTERÝ09:00 – 10:0015-20 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0020-28 měsícůSvět kolem nás
11:00 – 12:0029-36 měsícůSvět kolem nás, pohádkové cvičení 
16:00 – 17:003 – 5 letSportovní přípravka (vedeno s rodiči)
STŘEDA09:00 – 10:0012-18 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0018-24 měsícůSvět kolem nás
16:00 – 17:003 – 6 letSportovní přípravka venku Milíčovský les(vedeno bez rodiči)
ČTVRTEK09:00 – 10:0020-28 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0028-36 měsícůSvět kolem nás, pohádkové cvičení
11:00 – 12:0015-20 měsícůSvět kolem nás 

KDE: TJJM CHODOV, Mírového hnutí 2137, Praha 4 – (kliknutím zobrazíte mapu)

Cena kurzu za pololetí je 4500,-Kč Celková částka závisí na počtu lekcí(18+2akce), dle vybraného dne v kurzu. V kurzu jsou zahrnuty i společenské aktivity, které jsou velmi oblíbenou součástí našeho sportovního klubu (Slavnost světla, Čtení, čtení nad něj není,  Art-tvoření s dětmi a piknik  v parku u Chodovské tvrze). 
Platba může probíhat dvojí formou – hotově na kurzu, či převodem na účet.
Zde bych poprosila o zaslání částky: Číslo účtu: 670100-2216937280/6210
Po přijetí Vaší platby zašlu obratem potvrzení.

Náhrady: nárok na náhradní lekci vzniká v případě, že si lekci omluvíte nejpozději do 8:00 v den daného kurzu formou sms -nebo whatsapp. Pokud bude lekce zrušena z mé strany, posouvá se kurz o daný čas.

V září probíhají ukázkové lekce pro všechny sporťáčky a rodiče. Aktuální termíny ukázkových lekcí jsou uvedeny na: www.facebook.com/uspesnedite

Kurzy začínají od pondělí 18.9.2023. Do kurzů se lze přidat i v průběhu školního roku.

Během roku pořádáme ve spolupráci s centrem Kometa (www.kometa2webnode.cz) akce  (Slavnost světel, Art-tvoření, pikniky), přednášky, workshopy, cvičení pro maminky za přítomností dětí, specializované cvičení pánevního dna a oblíbené jsou i pobyty pro rodiče s dětmi.

Těší se na vás: Radmila Dvořáková, tel.:(+420) 603 723 062, e-mail: kom.kom@seznam.cz


www.facebook.com/uspesnedite      www.uspesnedite.cz     www.centrumkometa.cz

Hostivař Cup 2023

21.5. jsme pořádali 2. ročník HOSTIVAŘ CUPU, kterého se účastnila většina našich gymnastek. Pro některé z nich to byla první zkušenost s tak velkým závodem, na druhou stranu pro některé generálka před blížícím se mistrovstvím ČR. V nadějích nejmladších se ve víceboji na prvním místě umístila Líza 🥇, na druhém místě se umístila Julinka 🥈 a na třetím Viktorka 🥉. V sestavě bez náčiní zvítězila Líza 🥇 a na druhém místě se umístila Viky 🥈, na čtvrtém místě Julča, na 8. místě Štěpánka, na 9. místě Sára a na místě 10. Nikča. V sestavě s obručí předvedla bezchybnou sestavu a zvítězila Julča 🥇, na třetím místě byla Líza 🥉, na místě čtvrtém Viky.V nadějích mladších 2014 se ve víceboji nejlépe umístila Johanka H. a to na místě 3.🥉, Johanka S. byla ve víceboji 5. a Michelle 6., ale Johanka S. zvítězila v sestavě bez náčiní 🥇 a za švihadlo získala bronzovou medaili🥉, Johanka H získala🥉za obruč. V této kategorii se v sestavě bez náčiní předvedly ještě Evička, Izabelka a Adélka J., Adélka M. si premiérově vyzkoušela před publikem také sestavu s obručí.V nadějích mladších 2013 se celkově na prvním místě umístila Soňa 🥇a posbírala zlato také za všechny jednotlivé sestavy. Soňa tak získala celkově pět 🥇.V nadějích starších 2012 se celkově umístila na prvním místě Alevtina🥇, která získala také 🥇 za kužele a stuhu a 🥈 za míč. Natálka se ve víceboji umístila na 4.místě, v obruči se také umístila na místě 4. a za kužele vybojovala bronz🥉. Majda závodila v sestavě s obručí a bez náčiní.V nadějích starších 2011 se na pátém místě umístila Karin, která zároveň získala 🥉 za míč. Adélka se umístila na 7.místě, Verča na 8.místě. Holky ale šly o jednu sestavu méně než jejich kolegyně. První zkušenost s velkým závodem si odbyla také Ivanka, která cvičila obruč. V juniorkách v ročníku 2009 zvítězila celkově Emma🥇 a za jednotlivé sestavy získala 🥇🥈, Verča se celkově umístila na druhém místě 🥈 a za jednotlivé sestavy získala 🥇🥉. V ročníku 2008 získala tři stříbrné medaile 🥈za celkové umístění i jednotlivé sestavy Kája. V juniorkách se v ročníku 2010 umístila Klárka na 9.místě. V seniorkách zvítězila Anička🥇, která získala za jednotlivé náčiní dvě 🥇 a dvě 🥈.Byl to krásný závod plný radosti a za to musíme především poděkovat rodičům našich gymnastek, kteří se na organizaci závodu podíleli, bez nich by se závod těžko uskutečnil.  Poděkování také všem sponzorům, trenérkám, rozhodčím a TJJMChodov k umožnění pořádání soutěže.https://www.instagram.com/reel/CsjfNhJNaiR/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Mistrovství ČR juniorů v klasickém silovém trojboji

V Plzni se 16. dubna konalo Mistrovství ČR juniorů v klasickém silovém trojboji, kde TJJM Chodov reprezentoval Jakub Daněk. Nejsilnější junior našeho oddílu neměl za cíl nic jiného než potvrdit svoji dominanci v kategorii do 93 kg tím, že obhájí titul z minulého roku.

Že je Kuba jasný favorit bylo jasné od začátku. Ve dřepech svým třetím pokusem zapsal neskutečných 270kg. Nejen že šlo o výkon o 45kg nad druhým soutěžícím, Kubu z celé soutěže předřepovali už pouze junioři o tři váhové kategorie výš. 

S tak masivní rezervou Kubovi stačilo v ostatních disciplínách ‚držet krok‘. V benčpresu Kuba zapsal druhým pokusem 152,5kg, těsně nepovedeným třetím pokusem téměř zdolal 160kg.

V mrtvém tahu stačilo Kubovi jít na jistotu. Zapsal tak všechny tři pokusy. Poslední činil 280kg, tedy druhý nejlepší v kategorii. Se suverénním náskokem složil Kuba vítězný total 702,5kg. Tento výkon byl pouze o 2,5kg nižší než o váhovou kategorii výš, málokoho tedy překvapí Kubovo 3. místo v absolutním pořadí.

Děkujeme Jakubovi za příkladnou reprezentaci a těšíme se na jeho výkony v mužích!

JARNÍ POHÁR – DĚTI V AKCI

1.4.2023 se v TJ Chodov uskutečnil další, již 11. ročník taneční soutěže Jarní pohár děti v akci. Organizátorem této soutěže je Dům dětí a mládeže Jižní Město, který tuto soutěž zorganizoval za finanční podpory magistrátu hlavního města Prahy.  

 Taneční soutěž byla rozdělena do tří kategorií – 

A) formace převážně uměleckého zaměření
● výrazový tanec
● dětské taneční hříčky
● společenský tanec

B) formace sportovního zaměření
● zumbateams
● euroteam
● mažoretky

C) formace převážně tanečního zaměření

● disco
● street dance
● ladies dance
● hip hop
● funky
● muzikál
● balet
● jazz dance

Do soutěže se přihlásilo 146 týmů   a byla to opravdu krásná podívaná. Celkem vystoupilo během dne 1700 dětí, od 4 let až po dospělé tanečníky. Své umění předvedly jak amatérské, tak i profi taneční skupiny. Atmosféra byla velice přátelská a nabitá pozitivní soutěžní atmosférou. Každý soutěžící si odvezl upomínkovou či vítěznou medaili. Týmy obdrželi vyhlášený Chodovský koláč, diplom a vítězové poháry. Děkujeme TJ Chodov, že nám tuto soutěž umožnila uskutečnit a zorganizovat.

Monika Šemberová