Mistrovství Západních Čech v klasickém silovém trojboji

Druhá polovina září byla ve znamení oblastních mistrovství mužů a žen v klasickém silovém trojboji. V Karlových Varech na Mistrovství Západních Čech náš oddíl reprezentoval Dominik Nováček ve váhové kategorii do 74kg.  

Dominikovi  se výběr vah zadařil, protože od minulého roku se mu podařilo svůj total navýšit o 32,5kg a zároveň 8/9 z jeho pokusů byly good lift. Ve všech disciplínách se podařily vytvořit nové osobní rekordy. Poslední pokus dřepu se povedlo dokončit s váhou 200kg. Ačkoliv se u benchpressu podařilo vytlačit poslední pokus s váhou 150kg, tak byl bohužel neplatný, protože nevyčkal na pokyn rozhodčího a tedy poslední platný pokus byl s váhou 145kg. Poslední disciplína mrtvý tah, přinesla  nejlepší dosavadní výsledek a to 235kg. 

 Dominik se v jeho kategorii umístil na 2. místě s totalem 580kg. 

Dominikovi děkujme a držíme palce na MČR mužů v klasickém silovém trojboji, který se uskuteční již koncem října.

CVIČENÍ PRO DĚTI PODPORUJÍCÍ VŠESTRANNÝ ROZVOJ

Cvičení pro batolata, předškolní a školní děti, které je zaměřeno na rozvoj hrubé a jemné motoriky, správného držení těla, vnímání rytmu, barev a tvarů a mnoha dalších dovedností v souladu s jejich vývojovou úrovní.
Principy a přístupy zaměřené na osobu – bereme ohled na pohybové, komunikační, věkové a jiné potřeby dětí.
Při cvičení jsou děti motivovány pomocí cvičebních pomůcek – šlapadla, dvoj-míče, šátky, obruče, švihadla.
Nedílnou součástí je hudebně pohybová výchova se zaměřením na rytmus.

Co Vás během školního roku 2023/2024 čeká?

TJJM Chodov připravila pro letošní rok cvičení pro rodiče s dětmi – Úspěšné dítě.

Kurz je koncipován příchod-volná hra, cvičení, relaxace.

Máte za sebou již hodně krůčků, které začínají již prvním nádechem při narození. V kurzech dochází k postupnému rozvoji a zařazování i vhodných změn, které děti jsou schopny postupně přijímat a rozvíjet. Vše probíhá za aktivní přítomnosti rodiče; v odpoledních lekcích je možné se domluvit a nemusí zde být rodič přítomen. Na lekci je třeba si vzít pohodlné sportovní oblečení, cvičíme v ponožkách, bosky. V sále je příjemné teplo.

Nezapomeňte si vzít s sebou svačinku a pití, po lekci bude apetit:)

Lekce jsou strukturované a navazují na sebe.

NABÍDKA KURZŮ

Tradice, zvyky a rituály nás provázejí od nepaměti. Byly silným prostředkem ke stmelování rodiny, obce i celého národa. Většina z nich má své pevné časové místo v přírodním koloběhu. Přicházejí s každoroční pravidelností. A proto se jim nebudeme bránit a budeme je brát jako hru, která všestranně rozvíjí celou osobnost dítěte. Cvičení je určeno pro děti ve věku 12–18 měsíců.

Svět kolem nás – Svět je důležitou součástí našeho života. Otevře se nám toho tolik nového k objevování. Začneme krůček po krůčku, budeme prohlubovat zkušenosti, které nám otevřou celý svět. Cvičení je určeno pro děti ve věku 1,5 – 6 let.

Pohádkové cvičení – Pohádka pro nás představuje vítězství dobra nad zlem, rozvíjí představivost, sníme a vnímáme krásu nejen mluveného slova, ale i rozvoj pohybového vyjadřování těla. Cvičení je určeno pro děti ve věku 3-6 let.

Kliknutím si zobrazte Aktuální rozvrh kurzů 2023/2024.

Kontakt:
Ing. Radmila Dvořáková
tel.:(+420) 603 723 062, e-mail: kom.kom@seznam.cz
www.facebook.com/uspesnedite      www.uspesnedite.cz     www.kometa2webnode.cz

Mgr. Markéta Kohoutková
tel.: (+420) 606 187 639, e-mail: marketakoh@gmail.com


AKTUÁLNÍ ROZVRH 2023/2024

PONDĚLÍ09:00 – 10:0012-18 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0018-24 měsícůSvět kolem nás
ÚTERÝ09:00 – 10:0015-20 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0020-28 měsícůSvět kolem nás
11:00 – 12:0029-36 měsícůSvět kolem nás, pohádkové cvičení 
16:00 – 17:003 – 5 letSportovní přípravka (vedeno s rodiči)
STŘEDA09:00 – 10:0012-18 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0018-24 měsícůSvět kolem nás
16:00 – 17:003 – 6 letSportovní přípravka venku Milíčovský les(vedeno bez rodiči)
ČTVRTEK09:00 – 10:0020-28 měsícůTradice, zvyky a rituály
10:00 – 11:0028-36 měsícůSvět kolem nás, pohádkové cvičení
11:00 – 12:0015-20 měsícůSvět kolem nás 

KDE: TJJM CHODOV, Mírového hnutí 2137, Praha 4 – (kliknutím zobrazíte mapu)

Cena kurzu za pololetí je 4500,-Kč Celková částka závisí na počtu lekcí(18+2akce), dle vybraného dne v kurzu. V kurzu jsou zahrnuty i společenské aktivity, které jsou velmi oblíbenou součástí našeho sportovního klubu (Slavnost světla, Čtení, čtení nad něj není,  Art-tvoření s dětmi a piknik  v parku u Chodovské tvrze). 
Platba může probíhat dvojí formou – hotově na kurzu, či převodem na účet.
Zde bych poprosila o zaslání částky: Číslo účtu: 670100-2216937280/6210
Po přijetí Vaší platby zašlu obratem potvrzení.

Náhrady: nárok na náhradní lekci vzniká v případě, že si lekci omluvíte nejpozději do 8:00 v den daného kurzu formou sms -nebo whatsapp. Pokud bude lekce zrušena z mé strany, posouvá se kurz o daný čas.

V září probíhají ukázkové lekce pro všechny sporťáčky a rodiče. Aktuální termíny ukázkových lekcí jsou uvedeny na: www.facebook.com/uspesnedite

Kurzy začínají od pondělí 18.9.2023. Do kurzů se lze přidat i v průběhu školního roku.

Během roku pořádáme ve spolupráci s centrem Kometa (www.kometa2webnode.cz) akce  (Slavnost světel, Art-tvoření, pikniky), přednášky, workshopy, cvičení pro maminky za přítomností dětí, specializované cvičení pánevního dna a oblíbené jsou i pobyty pro rodiče s dětmi.

Těší se na vás: Radmila Dvořáková, tel.:(+420) 603 723 062, e-mail: kom.kom@seznam.cz


www.facebook.com/uspesnedite      www.uspesnedite.cz     www.centrumkometa.cz

Hostivař Cup 2023

21.5. jsme pořádali 2. ročník HOSTIVAŘ CUPU, kterého se účastnila většina našich gymnastek. Pro některé z nich to byla první zkušenost s tak velkým závodem, na druhou stranu pro některé generálka před blížícím se mistrovstvím ČR. V nadějích nejmladších se ve víceboji na prvním místě umístila Líza 🥇, na druhém místě se umístila Julinka 🥈 a na třetím Viktorka 🥉. V sestavě bez náčiní zvítězila Líza 🥇 a na druhém místě se umístila Viky 🥈, na čtvrtém místě Julča, na 8. místě Štěpánka, na 9. místě Sára a na místě 10. Nikča. V sestavě s obručí předvedla bezchybnou sestavu a zvítězila Julča 🥇, na třetím místě byla Líza 🥉, na místě čtvrtém Viky.V nadějích mladších 2014 se ve víceboji nejlépe umístila Johanka H. a to na místě 3.🥉, Johanka S. byla ve víceboji 5. a Michelle 6., ale Johanka S. zvítězila v sestavě bez náčiní 🥇 a za švihadlo získala bronzovou medaili🥉, Johanka H získala🥉za obruč. V této kategorii se v sestavě bez náčiní předvedly ještě Evička, Izabelka a Adélka J., Adélka M. si premiérově vyzkoušela před publikem také sestavu s obručí.V nadějích mladších 2013 se celkově na prvním místě umístila Soňa 🥇a posbírala zlato také za všechny jednotlivé sestavy. Soňa tak získala celkově pět 🥇.V nadějích starších 2012 se celkově umístila na prvním místě Alevtina🥇, která získala také 🥇 za kužele a stuhu a 🥈 za míč. Natálka se ve víceboji umístila na 4.místě, v obruči se také umístila na místě 4. a za kužele vybojovala bronz🥉. Majda závodila v sestavě s obručí a bez náčiní.V nadějích starších 2011 se na pátém místě umístila Karin, která zároveň získala 🥉 za míč. Adélka se umístila na 7.místě, Verča na 8.místě. Holky ale šly o jednu sestavu méně než jejich kolegyně. První zkušenost s velkým závodem si odbyla také Ivanka, která cvičila obruč. V juniorkách v ročníku 2009 zvítězila celkově Emma🥇 a za jednotlivé sestavy získala 🥇🥈, Verča se celkově umístila na druhém místě 🥈 a za jednotlivé sestavy získala 🥇🥉. V ročníku 2008 získala tři stříbrné medaile 🥈za celkové umístění i jednotlivé sestavy Kája. V juniorkách se v ročníku 2010 umístila Klárka na 9.místě. V seniorkách zvítězila Anička🥇, která získala za jednotlivé náčiní dvě 🥇 a dvě 🥈.Byl to krásný závod plný radosti a za to musíme především poděkovat rodičům našich gymnastek, kteří se na organizaci závodu podíleli, bez nich by se závod těžko uskutečnil.  Poděkování také všem sponzorům, trenérkám, rozhodčím a TJJMChodov k umožnění pořádání soutěže.https://www.instagram.com/reel/CsjfNhJNaiR/?igshid=NTc4MTIwNjQ2YQ==

Mistrovství ČR juniorů v klasickém silovém trojboji

V Plzni se 16. dubna konalo Mistrovství ČR juniorů v klasickém silovém trojboji, kde TJJM Chodov reprezentoval Jakub Daněk. Nejsilnější junior našeho oddílu neměl za cíl nic jiného než potvrdit svoji dominanci v kategorii do 93 kg tím, že obhájí titul z minulého roku.

Že je Kuba jasný favorit bylo jasné od začátku. Ve dřepech svým třetím pokusem zapsal neskutečných 270kg. Nejen že šlo o výkon o 45kg nad druhým soutěžícím, Kubu z celé soutěže předřepovali už pouze junioři o tři váhové kategorie výš. 

S tak masivní rezervou Kubovi stačilo v ostatních disciplínách ‚držet krok‘. V benčpresu Kuba zapsal druhým pokusem 152,5kg, těsně nepovedeným třetím pokusem téměř zdolal 160kg.

V mrtvém tahu stačilo Kubovi jít na jistotu. Zapsal tak všechny tři pokusy. Poslední činil 280kg, tedy druhý nejlepší v kategorii. Se suverénním náskokem složil Kuba vítězný total 702,5kg. Tento výkon byl pouze o 2,5kg nižší než o váhovou kategorii výš, málokoho tedy překvapí Kubovo 3. místo v absolutním pořadí.

Děkujeme Jakubovi za příkladnou reprezentaci a těšíme se na jeho výkony v mužích!

JARNÍ POHÁR – DĚTI V AKCI

1.4.2023 se v TJ Chodov uskutečnil další, již 11. ročník taneční soutěže Jarní pohár děti v akci. Organizátorem této soutěže je Dům dětí a mládeže Jižní Město, který tuto soutěž zorganizoval za finanční podpory magistrátu hlavního města Prahy.  

 Taneční soutěž byla rozdělena do tří kategorií – 

A) formace převážně uměleckého zaměření
● výrazový tanec
● dětské taneční hříčky
● společenský tanec

B) formace sportovního zaměření
● zumbateams
● euroteam
● mažoretky

C) formace převážně tanečního zaměření

● disco
● street dance
● ladies dance
● hip hop
● funky
● muzikál
● balet
● jazz dance

Do soutěže se přihlásilo 146 týmů   a byla to opravdu krásná podívaná. Celkem vystoupilo během dne 1700 dětí, od 4 let až po dospělé tanečníky. Své umění předvedly jak amatérské, tak i profi taneční skupiny. Atmosféra byla velice přátelská a nabitá pozitivní soutěžní atmosférou. Každý soutěžící si odvezl upomínkovou či vítěznou medaili. Týmy obdrželi vyhlášený Chodovský koláč, diplom a vítězové poháry. Děkujeme TJ Chodov, že nám tuto soutěž umožnila uskutečnit a zorganizovat.

Monika Šemberová

Mistrovství ČR v benčpresu

V sobotu 1. dubna se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství ČR v benčpresu a náš oddíl vyslal na místo hned několik specialistů.

Naším nejmladším závodníkem byl Denis Peroutka, který novou sezónu zahájil ve vyšší váhové kategorii, do 83kg. To se ukázalo jako dobrý tah, Denis totiž zapsal přes patnáct kilogramů navíc oproti poslednímu výkonu. Ve svojí skutečně nabité váhové kategorii skončil 8. díky 155kg, druhým pokusem.

Veteránem soutěží v benčpresu je v našem oddílu především Jiří Nový. Aby nezůstal pozadu na závodech s povolenými podpůrnými dresy, rozhodl se v něm také natrénovat a to přineslo ovoce. V mužích do 93kg obsadil monstrózními 235kg třetí místo, a to v těsném závěsu za stříbrným medailistou, který pouze navážil o trochu méně.

Tím jsme však zdaleka nevyčerpali zásoby našich benčařů. V kategorii Masters I nad 120kg startoval Vlastimil Zeman. I přes to, že se mu podařilo zapsat pouze první pokus se 180kg, obsadil v mužích 5. místo. Nakonec neuznaný druhý pokus se 200kg za pokles činky mu téměř vynesl medaili.V kategorii masters I. to však na zlatou medaili stačilo.

Náš poslední soutěžící byl Marek Janouch, startující v kategorii muži do 120kg. Pro Marka šlo o druhou soutěž. V naplněné váhové kategorii, se mu podařilo s 167,5kg bez podpůrného dresu vybojovat 9. místo.

Tento rok nás v listopadu čeká ještě jedna soutěž v benčpresu, tentokrát však bez povolených podpůrných dresů. Naši benčaři se už patřičně těší.

Mistrovství západních Čech juniorů v silovém trojboji

 Druhý březnový víkend se ve Staňkově již tradičně konalo Mistrovství západních Čech juniorů v silovém trojboji a náš oddíl na soutěži reprezentovali dva cvičenci.

V kategorii do 105kg startoval Vojta Damián. Pro Vojtu šlo o druhou soutěž a to po delší pauze, kdy trénoval odlehčeně kvůli zranění. Také šlo o jeho premiéru v doslova přeplněné kategorii do 105kg. Kromě třetího dřepu se Vojtovi podařilo zapsat všechny pokusy a v každé z disciplín získat nový osobák – dřep 200kg, benčpres 135kg a mrtvý tah 215kg. To mu i při váze pět kilogramů pod limitem váhový kategorie, vyneslo skvělé páté místo, v podstatě sdílené se závodníkem o umístění před ním.

V kategorii do 93kg startoval Jirka Braun. Již podle nominací bylo jasné, že tato váhová kategorie,  bude soubojem mezi ním a Karlem Petrášem, domácím závodníkem, který obhajoval své loňské vítězství. Jirka tehdy skončil na čtvrtém místě. 

Ve dřepech si byli oba závodníci velmi blízko, oba sáhli u svých třetích dřepů na dno svých sil a rozdíl mezi nimi činil jen 5 kilogramů.

V benčpresu nastala Jirkova chvíle, když zapsal 160kg jakožto největší benčpres celé soutěže. Na Petráše tak získal v mezisoučtu náskok přes 20kg, ale jak se za chvíli ukázalo, ani taková rezerva člověka nedostane do bezpečí když čelí soupeři s masivním mrtvým tahem. 

Po prvních pokusech mrtvých tahů se totiž dostal Petráš na prozatímní první místo. Jirkovi však stál po boku Jakub Daněk, náš ostřílený veterán. Spolu zvolili strategii větších skoků mezi pokusy, aby Jirka šetřil sílu. Jirkův velký skok na druhý pokus byl Petráš nucen srovnat podobně velkým skokem a bylo zřejmé, že nebude neporazitelný. Třetí pokus Jirky činil 257,5kg a vyždímal z něj všechen zbytek sil. Na poslední chvíli byl tedy Petráš nucen naložit neskutečných 287,5kg aby Jirku přetáhl. Když se ale činka zastavila pod koleny, bylo jasné, že si zlato v těsném souboji nakonec odnese náš závodník. Třešničkou na dortu, kterou nečekal nikdo, bylo navíc 3. místo v absolutním pořadí juniorů. 

Oba naši závodníci si krátce odpočinou a brzy začnou přípravu na druhý ročník soutěže, která byla minulý rok jejich první – Akademické mistrovství ČR.

                                                                                         Powerlifting TJJM Chodov

Otevíráme nové kurzy od prvních krůčků

Vážení rodiče,

vyhlašujeme nové kurzy, kde se všichni potkáme poprvé a začnou společné cvičení od prvních krůčků:)

kde: TJ Jižní Město Chodov z.s. Mírového hnutí 2137 149 00, Praha 4

kontakt: Radmila Dvořáková 603 723 062, kom.kom@seznam.cz

Přidejte se k nám s dětmi od 12 měsíců do 7 let.

Cvičení probíhá hravou formou. 

Otevíráme nové kurzy:

Pondělí od 9:00-10:00 (12-15měsíců)

Úterý od 10:00-11:00 (12-15měsíců)

Čtvrtek od 9:00-10:00 (16-22měsíců)

Přijďte a uvidíte, že je stále co objevovat v oblasti vývoje dětí od jejich prvních krůčků.