Ve Staňkově se 16. března již tradičně konalo Mistrovství západních Čech juniorů a mladších juniorů v klasickém silovém trojboji. Náš oddíl měl i díky novým členům rekordní účast a mnoho úspěchů. 

V kategorii juniorek se nám dostalo hned dvou medailí. 

Ve váhové kategorii do 63 kg se ukázala Nicol Tučková, která hned na svých prvních závodech  obsadila druhé místo. Když si při třetím mrtvém tahu nechala naložit 165kg, tedy druhý nejtěžší tah mezi juniorkami vůbec, dělilo ji od zlata jen pár centimetrů dotahu.

V kategorii do 76kg závodila Barbora Katzerová, též poprvé. S čistým štítem v podobě devíti platných pokusů jí v součtu 302,5 kg vyneslo krásnou stříbrnou medaili.

Jako naše třetí juniorka, také na své premiéře, nastoupila Tina Rajchlová, a to v kategorii do 84 kg. S totalem 270kg obsadila čtvrté místo.

Mezi juniory do 66kg nás reprezentoval Kristian Slabý. Svoji zkušenost shrnuje následovně: Oblast byla kvalitně zorganizována, příjemní lidé v příjemném prostoru. Celkově se mi závod dost povedl, zapsal jsem si osobní rekordy a na poslední chvíli i ukořistil bronzovou medaili. Užil jsem si atmosféru našeho oddílu, nikdy se o mě nikdo takto nestaral. Rozhodně jeden z nejlepších závodů. Chtěl bych poděkovat všem z TJJM Chodov.

Naši čtyři mladší junioři se vyšvihli hned v několika váhových katehoriích. Jan Kyselka na svých prvních závodech zajistil zlato v kategorii do 59 kg. I přes přísné závodní podmínky se mu podařilo zapsat osobní rekordy v dřepu a tahu, s čímž je velmi spokojen.

Kategorii do 83kg dominovali dva naši závodníci. Na třetím místě, také na svých prvních závodech, se umístil Daniel Kocman. Oproti tréninkovým výkonům počítal s lepším tahem, naopak ho překvapil snadný osobák benchpressu. Celkově je se všemi pokusy platnými patřičně spokojený. Na prvním místě stanul náš Vendelín Černý. Už v subtotalu nabral solidní náskok a se všemi platnými pokusy bylo jasné, že mu s 455 kg totalem nikdo zlato nevezme.

Asi nejúspěšnějším závodníkem našeho oddílu se stal Jakub Braun. Šlo o jeho druhou návštěvu Staňkova a zároveň první start v kategorii do 93kg. To, že jeho kategorie bude napínavá bylo zřejmé od začátku. Podle plánu se dařilo sbírat kilogramy do totalu, avšak výsledek rozhodly až třetí pokusy mrtvých tahů, kde Kuba získal s totalem 540 kg díky nižší tělesné váze stříbrnou medaili a zároveň zaujal druhé místo absolutně.

Našim sportovcům gratulujeme a těšíme se na jejich další výkony, u některých již na MČR na konci dubna!