TJJM Chodov na MČR v silovém trojboji mladších juniorů, juniorů, mladších juniorek a juniorek

Na nejvyšší mládežnickou soutěž v silovém trojboji v České republice ve dnech 27-28.4 2024 dorazili z našeho oddílu dva mladší junioři a jedna juniorka. Je to teprve měsíc nazpátek, kdy zabodovali na oblastních soutěžích. S krátkou přípravou a velmi nabitou konkurencí nezbývalo než nechat naše sportovce chvíli vydechnout a pustit se znovu do práce. Cíl byl pro všechny jasný: posunout se v jednotlivých disciplínách, a především v totalu.

V sobotu přisel jako první na řadu  Vendelín. Jednalo teprve o jeho druhou soutěž, u něj jsme se tedy v klidu soustředili na osobní rekordy. Kategorie do -83 kg je mezi mladšími juniory snad ta nejvíce obsazená, přesto Vendelín s totalem 465kg obsadil 11. místo a přepsal všechna svoje nejlepší čísla. Kritická chvíle pro něj nastala, když kvůli technické chybě neudržel činku při prvním pokusu mrtvých tahů. Podařilo se mu, ale zachovat chladnou hlavu a zapsat druhý a posléze třetí pokus i s velkým přídavkem.

Pro Jakuba byla letošní účast na MČR po předminulém roce už druhá. Podle nominací z oblastních soutěžích vypadala situace slibně, Kuba spadal těsně pod medailové příčky. Avšak několik silných závodníků z přeplněné kategorie do -83 kg se nakonec přepsalo o váhovou kategorii výše, takže i v -93 kg se bojovalo o každé kilo. Kuba zapsal skvělé osobáky, ve dřepu poprvé dosáhl na 200 kg. U bench pressu se zdálo, že zdolá kritickou hranici 140 kg a ačkoliv činka s jistotou vyletěla, postranní rozhodčí si všimli že Kuba odlepil hýždě od lavičky a pokus tak nebyl techniky platný. 550 kg total mu vynesl sedmé místo, to však leželo pouhých 12,5kg od bronzové medaile.

V neděli kdy soutěžily juniorky za náš oddíl nastoupila Barbora Katzerová v kategorii  do 76kilogramu. Pro Barču to byl teprve druhá soutěž ve které na MČR obsadila 10.místo. S výkonem 305kg v totalu. Sama by zhodnotila závod takto ”Závod to byl pěkný, se svým výkonem jsem byla spokojena, kromě posledního pokusu na mrtvý tah vyšlo vše podle plánu. Od oblasti minulý měsíc se ukázalo i když malé, ale i tak zlepšení ve dřepu a benchy, takže si myslím ze mužů být spokojena. Rozhodne byla obrovská konkurence a holky, se kterými jsem soutěžila pro mě jsou velkou motivaci do další sezóny. “

Všem našim reprezentantům děkujeme za vzornou reprezentaci a naším trenérům za jejich čas, trpělivost a profesionalitu na soutěži.