Koncem listopadu se v Jihlavě konal poslední závod této sezóny, a to 8. Otevřené mistrovství ČR mužů a žen v klasickém benčpresu. Této soutěže se za TJJM Chodov účastnili tentokrát hlavně pánové: Dominik Nováček (do 74 kg), Denis Peroutka (do 83 kg), Jiří Nový (do 93 kg) a Marek Janouch (do 120 kg). Naše Terezka Herrmannová se představila jako spravedlivá rozhodčí. Kluci bez problémů navážili, dostali tím pádem zelenou a mohlo se jít na věc.

První přišel na řadu Denis Peroutka který, soutěžil ve váhové kategorie do 83kg druhým pokusem zapsal svůj osobní rekord 155kg a to mu vyneslo krásné 3. místo.

Druhým v pořadí byl Dominik, který zvolil pro začátek 140 kg. Ačkoliv došlo k nepatrným problémům se set upem, kdy Dominikovi ujela pravá noha, popral se s tím statečně a plánovaný základ svižně vytlačil. U druhého pokusu mělo přijít na řadu 150 kg. Vzhledem k tomu, že tuto váhu ještě Dominik oficiálně nezapsal, přišlo nepatrné zaváhání, zda právě tuto váhu zvolit. Nicméně, díky poctivé přípravě závodníka a současné týmové podpoře se Dominik nezalekl a vydal se vstříc vytouženým 150 kg. Po chvílích napětí rozhodčí zahlásili jednotný verdikt „pokus platný“. Radost i satisfakce z úspěšně obhájeného osobního rekordu byly u Dominika téměř hmatatelné. V rámci posledního pokusu si Dominik zkusil zvednout 152,5 kg, avšak zde už síly nestačily. Svým výkonem si tak v kategorii do 74 kg vybojoval krásné 3. místo!

Další startoval Jiří Nový v kategorii do 93 kg, která byla s ohledem na konkurenci nejvíc naplněná, o čemž svědčí i fakt, že v absolutním pořadí v TOP 10 bylo 5 závodníků z této kategorie. Nastoupil i s takzvanou profi váhou 92,95 kg. Jirka se potýkal s dlouhotrvajícím zraněním lokte, které se nejvíce projevilo při 2. pokusu při neúspěšných 185 kg. Třetí pokus opakoval se stejnou vahou a díky podpoře členů oddílu a dalších přátel 185 kg úspěšně zapsal. Tím si zajistil 3. místo ve své kategorii a 6. místo absolutně mezi muži.

Sestavu zakončil Marek Janouch ve váhové kategorii do 120 kg. Stejně jako Jirku, Marka provázelo po čas přípravy zranění lokte a hrudní kosti. Nicméně jeho cíl byla jasně daný – zapsat nové soutěžní maximum. V den D se vše sešlo, jak mělo. Váha při vážení ukázala lehce přes 117 kg a pocit při přípravě v rozcvičovně ukazoval na to, že nové PR je nadosah. První dva Markovi byly na jistotu, takže do třetího mohl jít ve stylu „buď a nebo“. Na činku si nechal naložit 175 kg a naprosto čistým pokusem zapsal své dosavadní soutěžní maximum o 2,5 kg.

Kluci si vedli bravurně a předvedli skvělé výkony, které mimo jiné vedly i k celkovému 3. umístění oddílu. Za opravdu vzornou reprezentaci tímto klukům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů i v nadcházejících sezónách.