Evropský šampionát v bench-pressu se letos konal  ve dnech 11. – 15. října a hostilo ho španělské město La Manga, ležící na jihovýchodním pobřeží Pyrenejského poloostrova. Zabojovat o medaile sem přijeli benčaři různých věkových kategorií od juniorů až po ty nejstarší závodníky kategorie masters IV.  Měli jsme mezi nimi také osm českých reprezentantů, z michž dva byli z našeho oddílu nebyl jim nikdo jiný než Milan Špingl (kategorie open +120kg) a Jan Pinc (kategorie masters +120kg), Janu Pincovi se podařil krásný výsledek a obsadil 2.místo  ve své kategorii.

Milan si na tomto šampionátu dokázal zvýšit svůj osobní výkon, který činil 320kg. To mu nakonec vyneslo pěkné 4.místo v kategorii open.

Děkujeme sportovcům nejen za jejich reprezentaci pod  českou vlajkou, ale i jako členům našeho oddílu.