V sobotu 22. září 2018 se v Nymburku konal 5. ročník Mistrovství východních Čech v klasickém silovém trojboji mužů a žen. V tomto početném klání se představila i naše soutěžící Terezka Korecká.

Její přednostní disciplínou je mrtvý tah.  Ani tentokrát tomu nebylo jinak a Terce se povedl úctyhodný výkon, kdy na třetí pokus zvládla krásný 185kg raw,  což znamenalo utvoření nového českého rekordu! Tento výkon pak doplnila 140kg na dřep a 80kg na benčpres. Její total  činil 405kg, což znamenalo absolutní prvenství napříč všemi ženskými kategoriemi.

Ráda bych o Terce zmínila i fakt, že letos absolvovala státnice na  1.lékařské fakultě UK s  červeným diplomem a s průměrem 1,0  byla vyhodnocena jako nejlepší z ročníku!

Nemohu si pomoci, ale musím zde zmínit, že silové trojbojařky nejsou jen  ,,velké hroudy“, které jen něco zvedají (jak se mylně široká veřejnost domnívá), ale jsou i vynikajícími studentkami a budoucími lékařkami😊.

Terezce moc děkujeme za krásnou reprezentaci našeho oddílu, ale i jako ukázkové představitelce ženského silového trojboje.