V sobotu 1. června se v tělocvičně Fitness Life Liberec odehrál 2. ročník Akademického mistrovství ČR v klasickém (RAW) silovém trojboji 2024. Soutěže se zúčastnilo 55 soutěžících, z nichž nejlépe si v hodnocení celkového pořadí vedli studenti České zemědělské univerzity v Praze.

Naši sportovci, kteří reprezentovali své akademické prostředí zhodnotili své výkony následovně. 

Nicol Tučková kategorie do 63kg (110kg,57,5kg,145kg)

Na AMČR jsem se od března velmi těšila. Bohužel však v průběhu přípravy jsem si zranila kotník, a navíc těsně před soutěží jsem musela brát antibiotika. I přesto jsem se rozhodla na mistrovství jít. Zvládla jsem si dát osobní rekord na benchpress a v dřepu i tahu jsem měla výkony velmi blízké normálu.

Dominik Nováček kategorie do 74kg (215kg, 150kg, 240kg)

V soutěži jsem závodil v mužské kategorii do 74 kg. V dřepu jsem dosáhl svého osobního rekordu s výkonem 215 kg a zvládl všechny tři pokusy. U benchpressu jsem po neúspěšném prvním pokusu zvolil jistotu a jako třetí pokus zvedl 150kg. V mrtvém tahu jsem pokořil další PR s výkonem 240 kg, ale u posledního pokusu 245kg mi bohužel ujel úchop před povelem k odložení. Se svým součtem 605kg jsem dosáhl mistrovské třídy a umístil se na 2 místě v kategorii a ukořistil pomyslnou bramboru v absolutním pořadí.

Vít Hupka kategorie do 120kg (225kg, 140kg, 252,5kg)

Navážil jsem 117,18 kg.

Dřepů jsem se bál. Kolena a kyčle mě v přípravě zlobily, a k tomu ještě ten stres z prvních pokusů. Nakonec padlo na 3. pokus 225 kg, čímž jsem si připsal 5 kg osobák.

Pak ze mě všechno spadlo a na benche jsem přišel až moc v klidu. Nebyl jsem dostatečně soustředěný a síla v ten den nebyla, takže jsme zapsali jen 140 kg

Deadliftem jsem si chtěl vynahradit ten nepovedený bench, tak jsem v sobě probudil psa (čivavu) a na 3. pokus s rezervou zatáhl 252,5 kg a přidal 12,5 kg k osobáku.

Odnesl jsem si total 617,5 kg (+15 kg). Na první závody spokojenost, celý oddíl držel suprově při sobě, hlavně Kuba byl skvělý. Moc jsem si to užil a v juniorech mám ještě 3 roky, takže máme před sebou ještě nějaký ten čas. Super zážitek a úžasná zkušenost.

Všem našim sportovcům děkujeme za pěkné výkony. Velký dík patří i našemu trenérovi Jakubovi Daňkovi za jeho skvělou práci 😊