Druhý březnový víkend se ve Staňkově již tradičně konalo Mistrovství západních Čech juniorů v silovém trojboji a náš oddíl na soutěži reprezentovali dva cvičenci.

V kategorii do 105kg startoval Vojta Damián. Pro Vojtu šlo o druhou soutěž a to po delší pauze, kdy trénoval odlehčeně kvůli zranění. Také šlo o jeho premiéru v doslova přeplněné kategorii do 105kg. Kromě třetího dřepu se Vojtovi podařilo zapsat všechny pokusy a v každé z disciplín získat nový osobák – dřep 200kg, benčpres 135kg a mrtvý tah 215kg. To mu i při váze pět kilogramů pod limitem váhový kategorie, vyneslo skvělé páté místo, v podstatě sdílené se závodníkem o umístění před ním.

V kategorii do 93kg startoval Jirka Braun. Již podle nominací bylo jasné, že tato váhová kategorie,  bude soubojem mezi ním a Karlem Petrášem, domácím závodníkem, který obhajoval své loňské vítězství. Jirka tehdy skončil na čtvrtém místě. 

Ve dřepech si byli oba závodníci velmi blízko, oba sáhli u svých třetích dřepů na dno svých sil a rozdíl mezi nimi činil jen 5 kilogramů.

V benčpresu nastala Jirkova chvíle, když zapsal 160kg jakožto největší benčpres celé soutěže. Na Petráše tak získal v mezisoučtu náskok přes 20kg, ale jak se za chvíli ukázalo, ani taková rezerva člověka nedostane do bezpečí když čelí soupeři s masivním mrtvým tahem. 

Po prvních pokusech mrtvých tahů se totiž dostal Petráš na prozatímní první místo. Jirkovi však stál po boku Jakub Daněk, náš ostřílený veterán. Spolu zvolili strategii větších skoků mezi pokusy, aby Jirka šetřil sílu. Jirkův velký skok na druhý pokus byl Petráš nucen srovnat podobně velkým skokem a bylo zřejmé, že nebude neporazitelný. Třetí pokus Jirky činil 257,5kg a vyždímal z něj všechen zbytek sil. Na poslední chvíli byl tedy Petráš nucen naložit neskutečných 287,5kg aby Jirku přetáhl. Když se ale činka zastavila pod koleny, bylo jasné, že si zlato v těsném souboji nakonec odnese náš závodník. Třešničkou na dortu, kterou nečekal nikdo, bylo navíc 3. místo v absolutním pořadí juniorů. 

Oba naši závodníci si krátce odpočinou a brzy začnou přípravu na druhý ročník soutěže, která byla minulý rok jejich první – Akademické mistrovství ČR.

                                                                                         Powerlifting TJJM Chodov